Elektřina

Elektronika pro efektivní řízení a úspory energie

Pro nejefektivnější mytí požívají výrobci ve stále větším měřítku elektronického řízení programů myčky pomocí mikroprocesorů a inteligentních čidel. Zatímco klasická čidla spínají v okamžiku, kdy je dosaženo nastavené teploty a hladiny vody, inteligentní čidla posílají řídící jednotce informace o tom, kolik vody je napuštěno, jaká je její teplota nebo jak moc je voda znečištěná.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Pračky - tajemství úspor

Energetická náročnost našeho způsobu života a ubývající zdroje nerostných surovin zvyšují ceny elektrické energie a to nás nutí spolu s ohledy na znečišťování životního prostředí šetřit energií. Proto byla zavedena mezinárodní klasifikace výrobků do energetických tříd od nejméně úsporné třídy G až po třídu A, která je nejúspornější.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Chladničky, ledničky a mrazničky s možností vysokých úspor

Dnešní trh nabízí chladničky, ledničky a mrazničky s možností vysokých úspor, ale i funkcí, velikostí, tvarů. Zamyslete se nad tím jak velký chladící a mrazící prostor potřebujete. V chladničce je dobré nemít police příliš plné, zabraňuje to nutnému proudění vzduchu a dochází ke špatnému rozložení teplot.

Mrazničku kupte určitě alespoň "o číslo" větší, než myslíte, že potřebujete, protože se zaplní dřív, než čekáte.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zářivky versus žárovky

Zákaz prodeje klasických žárovek rozpoutal diskuze a vnesl pochybnosti o správnosti tohoto rozhodnutí. Jedním z argumentů jsou mimo jiné pochybnosti o skutečné zátěži na životní prostředí při výrobě, spotřebě a recyklaci těchto rozdílných zdrojů světla.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Energetický štítek

Energetický štítek má sloužit jako základní orientační pomůcka při nákupu elektrospotřebičů a jejich prodejci mají zákonnou povinnost je v prodejnách vystavovat přímo na spotřebičích. Povinné štítkování elektrospotřebičů uváděných na trh v ČR je stanoveno vyhláškou 442/2004 Sb.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Luxus stojí hodně, ale umí šetřit

Moderní domácí spotřebiče s důmyslným designem sice nejsou nejlevnější, ale kromě elegantního vzhledu vám dokážou ušetřit poměrně značnou sumu peněz. Například nová chladnička spotřebuje až o dvě třetiny méně energie než její o deset let starší kolegyně. A nejinak jsou na tom také pračky či myčky.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Nevyhazujete peníze z okna?

Elektrospotřebiče jsou více než 100 let nedílnou součástí našich domácností. Za tu dobu se ale zvýšila nejen
jejich technologická úroveň, ale mění si i jejich spotřeba elektrické energie. Např. dnešní moderní lednice
dokáže za 10 svého provozu ušetřit oproti starším modelům až 20 000 Kč. A takových elektrospotřebičů bychom v domácnosti našli mnohem víc.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak ušetřit – malé rady, které vám přinesou stokoruny!

Ceny potravin i služeb jdou stále nahoru, s platy už je to ale horší. Jak ušetřit, aby to tolik nepoznalo životní úroveň? Stačí se řídit jednoduchými radami a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe