Izolace

Zateplení střechy

Většina z nás považuje za nepříjemnost, ne-li problém, zvyšující se ceny energií a s nimi ruku v ruce jdoucí náklady na vytápění. Stejně tak stoupá potřeba žít a bydlet s minimálními ekologickými dopady. Tedy: chcete ušetřit své finance i životní prostředí. Jednou z nejlepších možností je zateplení domu.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zateplení oken

28.8.2010Zateplení oken

Pokud chcete snížit množství tepla unikajícího z domu, je nejjednodušší cestou izolace oken. Jejich výměna nebo zateplení nestojí zdaleka tolik jako komplexní zateplení, přitom až polovina tepelné energie může unikat právě okny.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tepelné mosty jako riziko pro naše zdraví i peněženku

Nepříznivě působícím faktorem, který ovlivňuje kvalitu bydlení v domech jakéhokoli typu, jsou tepelné ztráty. Dochází k nim v místech tzv. tepelných mostů, tedy tam, kde kritické konstrukční detaily stavby nejsou dostatečně izolovány, anebo je aplikace izolací velmi obtížná.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Úspora energie v garáži
Garážová vrata mohou významným způsobem přispět k úspoře energie. Vhodnou volbou zateplení dostaneme do rovnice cenu garážových vrat a cenu spotřebované energie.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tepelné mosty představují ztráty a riziko

Tepelný most patří ke skrytým vadám, které mohou znamenat nejen ztráty tepelné energie, ale i poškození stavby.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

A je tady podzim: zateplit dům či nezateplit? Za jak dlouho se investice vrátí?

Pokud přemýšlíte, jestli investovat do zateplení domu, dlouho se nerozmýšlejte. Investice se v tomto případě určitě vyplatí. Ekologická hlediska a stoupající ceny paliv mluví jednoznačně pro. Navíc vzroste hodnota domu, prodlouží se životnost stavby a zpříjemní se klima uvnitř budovy.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Rekonstrukce domu: jak ušetřit energii i peníze

 

Důvodů pro rekonstrukci domu je obvykle více, v poslední době k nim často patří i rostoucí náklady na energie. Řada opatření, která můžeme v zájmu úspor energie během rekonstrukce učinit, se nám vyplatí i ekonomicky. Vzhledem k rostoucím cenám energií to začíná platit i pro nákladnější opatření, jako je například výměna oken.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytvořilo Anawe