Technologie

Tepelná čerpadla

„Alternativních" ekologických zdrojů tepla se v poslední době objevilo poměrně velké množství, současná doba je navíc ideální pro jejich nákup i díky možnosti dotace z programu Zelená úsporám a hrozbě „fosilní daně" na ekology neschválená paliva.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Světlovody - chytrá řešení pro osvětlení i tmavých místností

Odrazu světla využívali už staří Egypťané a Římané; asi v polovině dvacátého století byl sestrojen první světlovod. V praxi se začal používat koncem devadesátých let. Jedná se o zařízení se třemi částmi: první, koule vyčnívající nad povrch, zachytává maximální množství světla a láme ho do potrubí.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Rekuperace – dýchejte čistý vzduch a netopte pánu bohu do oken

Nikomu z nás nesvědčí pobyt v nevětraných místnostech, bolí nás hlava, jsme unaveni, nebo dokonce trpíme poruchami spánku. Na vině je zvýšená koncentrace toxických látek, příliš suchý nebo příliš vlhký vzduch, nevyhovující teplota, nebo zvýšená prašnost v místnostech. 
Pokud jste přistoupili k některým úsporným opatřením a zateplili jste váš dům, vyměnili okna, váš domov stal neprůvzdušným, utěsněným prostorem, kde se shromažďují vlhkost, plísně, mikrobi, pachy, čímž se zhoršila kvalita vnitřního prostředí.  
Řešením, jak se postarat o kvalitní vnitřní prostředí a maximální míru komfortu je systém řízeného větrání s rekuperací tepla.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Inteligentní domy - technologie, které šetří za vás

Inteligentní domy mají spotřebu tepla menší než 40 kWh/m2 za rok, normální domy mají spotřebu tepla 100-120 kWh/m2 za rok. Vše je ovládáno buď dálkově, centrálně nebo nově přes mobilní telefon. Elektroinstalace inteligentních domů patří sice mezi finančně nákladné, ale do pěti let máte vše zpět.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Jaká okna jsou nejlepší?

Okna jsou při stavbě, rekonstrukci domu nebo budovy důležitým stavebním prvkem, který musí splňovat hlavní kriteria pro: úspora energie a ochrana tepla, úspora energie a ochrana tepla, ochrana proti hluku, hygienické požadavky, bezpečnost při užívání, mechanická odolnost, požární bezpečnost.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Turbowent - ventilace, která šetří energii

Turbowent - zařízení, které nepotřebuje kabely, není napojeno na elektrické ventilátory. Turbowetny jsou energeticky úsporné, ekologicky přínosné a zajišťují bezprůvanové větrání budov.

Současná doba je typická tím, že stále větší část populace vyhledává nejrůznější formy energetických úspor. A to nejen v oblasti nákladů na vytápění. Jednou z možností, jak ušetřit energii elektrickou je ventilační zařízení turbowent.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Stavíme nízkoenergetický dům

Dokonale fungující a energeticky úsporný dům je výsledkem kvalitně propracovaného projektu. Ideálně navržený a umístěný nízkoenergetický nebo pasivní dům by měl splňovat tři základní parametry: málo členitý tvar, největší plochu oken otočenou k jihu, místnosti umístěné podle světových stran.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak ušetřit při stavbě rodinného domu
Jistě jste už slyšeli přísloví typu: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“, nebo „Levně placené, dvakrát placené.“ Tyto staré pravdy platí i pro stavebnictví. Těžko ušetříme koupí podřadného materiálu nebo neprecizně provedenou řemeslnou prací. Náklady, které bychom tímto způsobem ušetřili při stavbě, by se projevily v několikanásobné výši v době užívání domu. Existují však pravidla, jak stavět dům hospodárně.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe