Izolace

Úspora energie v garáži

Úspora energie v garáži
Garážová vrata mohou významným způsobem přispět k úspoře energie. Vhodnou volbou zateplení dostaneme do rovnice cenu garážových vrat a cenu spotřebované energie.

Neizolovaná vrata představují nejekonomičtější verzi sekčních vrat. Takový typ vrat je vhodný především pro samostatně stojící standardní garáže, dvojgaráže nebo pro hromadné garáže. Galvanizovaný ocelový plech vytváří dostatečnou pevnost vrat a odolnost vůči poškození i při vratech bez izolace.

 

Zateplení polystyrenem

 

Polystyrenem zateplená vrata představují spojení výhod zateplených vrat a cenově přijatelné varianty. Sekce je složená z venkovního ocelového pláště a vnitřní plastové HP desky. Technologie zateplení polystyrenem umožňuje šetřit výrobní náklady a tepelné vlastnosti vrat vyhovují běžným požadavkům na udržení teploty v garáži.
 

Izolace z polyuretanové pěny

 

Izolace polyuretanovou pěnou bez obsahu freonů, oboustranný ocelový plášť a důmyslná mechanika zabezpečují výborné těsnící vlastnosti vrat. Tento systém umožňuje zabezpečit potřebnou teplotu v garáži, zabraňuje úniku tepla do okolí a nezvyšuje spotřebu energie v uzavřeném prostoru.

 

Celoobvodové těsnění


Všechny typy vrat mají po celém obvodu těsnění, které zabezpečí tepelnou a zvukovou izolaci garáže. Každá sekce je kompaktní celek – bez jakéhokoliv nýtování a sváření. Tím jsou eliminované sváry, které by mohly způsobovat únik tepla a zároveň potenciální místa vzniku koroze a poškození. Spodní těsnící guma nahrazuje práh a minimalizuje nerovnosti podlahy.

Moderní sekce mají těsnění rovnou umístěné v jejich horní části pomocí vytvarované drážky přímo z výroby. Toto nové řešení má velký vliv na izolační vlastnosti vrat a na jejich hladký chod a trvanlivost.

 

Zdroj: Svet-Bydleni.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe